• 1. Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, dzieci objęte wychowaniem przedszkolnym nauczyciele i  pracownicy oraz rodzice.

2. Ze zgromadzonych w bibliotece zbiorów   można korzystać: wypożyczając  je do domu, czytając lub przeglądając na miejscu w czytelni, wypożyczając lub przeglądając w pracowniach przedmiotowych (komplety  przekazane do pracowni).

3. Biblioteka udziela informacji dotyczących zbiorów, doboru literatury na interesujący czytelnika temat, sposobów korzystania z katalogów, wydawnictw informacyjnych.

4. Biblioteka udziela pomocy i uczy korzystania różnych źródeł informacji i technologii informacyjno- komunikacyjnych.

5. Biblioteka rozbudza i rozwija indywidualne zainteresowania uczniów oraz wyrabia i pogłębia u uczniów nawyk czytania i uczenia się.

6. Jednorazowo wolno wypożyczyć 3 książki na okres trzech tygodni. Za zgodą nauczyciela-bibliotekarza można przedłużyć termin zwrotu na kolejny okres.

7. Wypożyczone materiały należy chronić przed zniszczeniem i zagubieniem. Czytelnik przed wypożyczeniem powinien zwrócić uwagę na ich stan i zauważone uszkodzenia zgłosić bibliotekarzowi.

8. Czytelnik, który zgubi lub zniszczy książkę lub inny dokument ze zbiorów bibliotecznych musi odkupić taką samą lub inną wskazaną przez bibliotekarza pozycję o wartości odpowiadającej aktualnej antykwarycznej cenie pozycji zagubionej (zniszczonej).

9. Wypożyczone książki i inne rodzaje zbiorów muszą zostać zwrócone do biblioteki (w wyznaczonym terminie), przed końcem roku szkolnego.

10. W przypadku zmiany szkoły czytelnik zobowiązany jest przed odejściem rozliczyć się z biblioteką.

11. W bibliotece obowiązuje cisza, zakaz spożywania posiłków.

12. Nauczyciel bibliotekarz ma prawo stosowania przewidzianych w Statucie Szkoły sankcji w stosunku do uczniów nie przestrzegających postanowień niniejszego regulaminu.