• Konkurs na szopkę - wyniki

• DIECEZJALNY KONKURS PLASTYCZNY RODZINNYCH SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

W Konkursie mogą brać udział rodziny z diecezji płockiej.

Zadanie konkursowe:

•   wykonanie szopki bożonarodzeniowej promującej wartości i tradycje chrześcijańskie, dobrze, gdyby nawiązywała do hasła roku duszpasterskiego: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Szopka może być wykonana w dowolnym stylu; koniecznie z uwzględnieniem wyraźnych elementów tradycji Bożego Narodzenia. Technikę i zestaw materiałów wybiera samodzielnie każda rodzina (propozycja użycia naturalnych surowców, typu słoma, piórka, patyczki, kora drzew, mech itp.). Postacie do szopki powinny być wykonane własnoręcznie (nie umieszczamy gotowych figur). Podstawa szopki nie powinna przekraczać 70 cm. Warunkiem udziału jest przekazanie wykonanej szopki do kolejnych etapów konkursu.
          • Prace proszę przynosić najpóźniej do 7 grudnia
          • Wszelkie pytania proszę kierować do Pań Katechetek – Małgorzata Szlaska i Edyta Losz - Rutkowska

Przebieg konkursu:

Szkolny etap konkursu trwa od 1 do 8 grudnia 2023 r.;
          W skład trzyosobowego jury przedszkolnej/szkolnej Komisji konkursowej wchodzą: przewodniczący – dyrektor placówki i dwóch członków – katecheta nauczyciel plastyki;
          W Konkursie biorą udział jedynie prace nienagrodzone w innych konkursach;
          Uczestnik może zgłosić do Konkursu tylko jedną pracę;

Wyniki Konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wykonanie Szopki Bożonarodzeniowej. Komisja w składzie trzyosobowego jury zdecydowała:

I miejsce – Bartosz Zaremba kl. VII b

II miejsce – Mateusz Włodkowski kl. II a

III miejsce – Nikola Kowalska kl. VII b

Nagrody i dyplomy będą wręczone 22 grudnia na Jasełkach szkolnych.

Pragniemy również poinformować , że szopka Bartka Zareby przeszła do etapu diecezjalnego w Płocku, pokonując etap dekanalny wschodni w Ciechanowie.