• Tydzień Misyjny

•              W ramach  Tygodnia Misyjnego ,  24 października odbyła się w naszej szkole , niesamowita wizyta ks. Zbigniewa Remabały, byłego Misjonarza z Peru. Obecnie ksiądz jest nowym proboszczem w Kościele w Opinogórze Górnej.

Zadaniem działalności misyjnej jest głoszenie Dobrej Nowiny.  Misjonarz musi kochać Boga i chcieć, aby jak najwięcej ludzi mogło Go poznać.

Celem działania misjonarza przede wszystkim jest zaszczepienie wiary. Z działalnością tego typu łączy się również działalność wychowawcza, medyczna i edukacyjna, rolnicza i niekiedy gospodarcza. Dlatego to odpowiedzialne i trudne  wyzwanie.

Podczas naszego spotkania mogliśmy się wiele dowiedzieć o codziennej pracy misjonarza, jego obowiązkach, miejscowych zwyczajach ludności, ale również poznać nieco sam kraj. Umożliwił to pokaz bogatej kolekcji zdjęć wykonanych w ostatnich latach przez ks. Zbigniewa. Przedstawiały one peruwiańską przyrodę z niespotykanymi w Polsce roślinami i zwierzętami. Zobaczyliśmy jak mieszkańcy celebrują Mszę Świętą , jak wygląda Chrzest i Pierwsza Komunia Święta. Na uwagę zasługiwał sposób budowania kościołów, przy bardzo skromnym budżecie i bezinteresownej pomocy, zamieszkującej tam ludności.  Dowiedzieliśmy się że przysmakiem w Peru są latające mrówki. Mogliśmy też posmarować się odrobiną maści leczniczej z węża.

W naszej szkole to księdza proboszcza Zbigniewa, pierwsze tak liczne spotkanie z uczniami

i zapewne nie ostatnie.