• COS Torwar

• Wycieczka do Centralnego Ośrodka Sportu Torwar w Warszawie

Dnia 11 października 2023 r. odbyła się wycieczka do warszawskiej hali Torwar Centralnego Ośrodka Sportu, gdzie uczniowie wzięli udział w inauguracyjnej akcji Programu Szkolny Klub Sportowy i Ministerstwa Sportu i Turystyki z udziałem ministra Kamila Bortniczuka z cyklu „Sportowa przygoda z Detektywem Zdrówko”. Podstawowym celem Programu SKS jest popularyzacja sportu i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Akcja edukacyjna „Sportowa Przygoda z Detektywem Zdrówko” zajmuje się różnymi tematami dotyczącymi zdrowia i sportu, np. szkodliwym działaniem napojów energetyzujących.

Na hali, uczniowie odbyli trening z mistrzami sportu, lekcję dietetyki oraz lekcję pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci miały do swojej dyspozycji wiele stacji sportowych. Wśród zaplanowanych aktywności były m.in. mini-boiska piłkarskie, siatkarskie, korty do badmintona, stacje do wiosłowania czy konkursy rzutowe. Gwiazdy sportu, które towarzyszyły uczniom to Maria Andrejczyk i Iga Baumgart-Witan - lekkoatletyka, reprezentantka Polski w rugby 7 – Ilona Zaishliuk, przedstawiciele sportów motorowych – Jakub Stankiewicz i Maciej Serafin, akrobacji samolotowej – Mariusz Szarawara, mistrz Polski w kolarstwie szosowym – Michał Podlaski oraz wielu innych. Za zaangażowanie w akcję uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe oraz drobny sprzęt sportowy do wykorzystania na lekcjach wychowania fizycznego.

Zapraszamy do fotorelacji!

Ewelina Zamielska