• Wycieczka do Warszawy

•             26 marca uczniowie klas V-VII uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Wyjazd rozpoczął spacer po Starówce, najstarszym ośrodku miejskim Warszawy, będącym zwartym zespołem architektury zabytkowej, przeważnie z XVII i XVIII wieku o średniowiecznym układzie zabudowy, otoczonym murami obronnymi z XIV-XVI wieku. Na Placu Zamkowym uczniowie  podziwiali kolumnę króla Zygmunta III Wazy, który w XVI wieku przeniósł stolicę Polski z Krakowa do Warszawy. Spacerując po wąskich uliczkach, między kolorowymi kamienicami, poznali także wiele tajemniczych i niezwykłych opowieści.

Następnie dzieci udały się na „Niewidzialną wystawę’, gdzie poznały świat niewidomych za pomocą różnych ekspozycji znajdujących się w ciemnych salach. Uczniowie mogli sprawdzić, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku i węchu. Było to niezapomniane przeżycie.

Po wspólnym posiłku w galerii handlowej „Arkadia” uczniowie udali się na seans filmowy.

To był dzień pełen wrażeń.