• Wycieczka do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku i

Centrum Rozrywki ,,Laser Fun”.

Miejsce, gdzie rządzi wyobraźnia

9 grudnia  2022 r. uczniowie klas VI b, VII i VIII a b  wraz z wychowawcami pojechali się na wycieczkę do Płocka. Najpierw obejrzeli spektakl teatralny Opowieść wigilijna, zrealizowany na podstawie książki Charlesa Dickensa, jednej z najpiękniejszych bożonarodzeniowych opowieści.

To wzruszająca historia samotnika, skąpca dbającego  jedynie o pomnażanie swojego majątku,  który pewnej nocy wigilijnej po wizycie ,,niespodziewanych gości”, doświadcza najgłębszej przemiany. Opowieść, która nieustannie przypomina nam, co w życiu jest naprawdę ważne oraz jakie jest prawdziwe znaczenie Świąt Bożego Narodzenia.

Pełni podziwu uczniowie nagrodzili grę aktorów gromkimi brawami, a po spektaklu czekała  na nich niespodzianka - spotkanie z aktorami i wspólne zdjęcia.

Uczniowie klasy VII i VIII mieli również okazję porównać adaptację sceniczną z tekstem literackim, który  przeczytali i omówili na lekcjach języka polskiego. Wszystkich zachęcamy do lektury.

Wprowadzeni  w  magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia uczniowie udali się do Centrum Rozrywki Laser Fun, gdzie spędzili czas na zabawie w laserowy paintball oraz pokonywali przeszkody w laserowym labiryncie.

Z pewnością zapamiętamy tę wycieczkę na długo!

Mariola Chojnowska