• Plakat 8a

MOJA SZKOŁA JEST CZYSTA I WESOŁA

Dzieci chcą dbać o ład i porządek w klasie, dlatego chętnie angażują się w drobne zadania porządkowe. Warto wdrażać je do tego, by kształtować w nich pozytywne nawyki dbania o wspólną przestrzeń. Uczniowie klasy II a rozmawiali o obowiązkach dyżurnego oraz o dbaniu o porządek w klasie i w szkole. W ramach realizacji zadania programu Szkoły promującej zdrowie dzieci wykonały plakaty przedstawiające piękną, czystą i ich wymarzoną, wesołą szkołę.

J. Górska

Krzewienie wśród uczniów zasad dbania o porządek i czystość w szkole.

W ramach realizacji programu Szkoły promującej zdrowie uczniowie klasy I b wykonali prace plastyczne na temat „Moja szkoła jest czysta i wesoła”. Pracę poprzedziły zajęcia, na których dzieci poznały pojęcia: obowiązkowy, zdyscyplinowany i kulturalny. Rozmawiały na temat zasad, których należy przestrzegać, aby szkoła była czysta, zadbana i  kolorowa.

A. Ozdarska

Moja szkoła jest czysta i wesoła - prace plastyczne klasa Ia

Uczniowie klasy 5b z pełnym zaangażowaniem i kreatywnością włączyli się w dekorację jesienną swojej sali językowej.

Ewelina Zamielska

Jesienna dekoracja sali - klasa Ia

CZTERY PORY ROKU W NASZEJ KLASIE – JESIEŃ

Okazuje się, że jesień zawitała nie tylko do parków, sadów czy ogrodów, ale także do klas. Na dobre zagościła w klasie II a. Uczniowie przygotowali piękne dekoracje –  jeżyki z ziemniaków, kolorowe lampiony, liście i grzybki malowane farbami. Dodatkowo zagospodarowali jeden z parapetów na jesienny kącik przyrody. Nie zabrakło w nim kolorowych liści, ozdobnych dyń, jarzębiny oraz kasztanów i żołędzi, które wykorzystaliśmy jako liczmany. Dary jesieni posłużyły uczniom do wykonania portretu Pani Jesieni. Wszystkie dekoracje sprawiają, że w klasie jest wesoło i barwnie.

J. Górska

Jesienny wystrój klasy Ib

Anna Ozdarska

JAK DBAĆ O PORZĄDEK. ZASADY FUNKCJONOWANIA W GRUPIE

Klasa 4a

24 października 2022r. w ramach realizacji programu zdrowotnego uczniowie klasy 4a na godzinie wychowawczej ustalili zasady funkcjonowania w grupie, a także podawali przykłady, jak dbać o porządek. Troska o porządek w klasie i w szkole jest  ważnym elementem  kultury młodego człowieka i wyrazem jego przywiązania do miejsca, w którym spędza tak dużo czasu.

Uczniowie klasy 4a

Dekoracja sali

Klasa II b systematycznie wykonuje dekoracje do swojej sali. Jesień podsuwa nam dużo ciekawych pomysłów. Wykorzystując jej dary stworzyliśmy oryginalne prace.

W. Kijewska

„Wesoła szkoła – czysta szkoła”

Klasa II b w ramach dbania o porządek i czystość w klasie, szkole wspólnie opracowała zasady w formie plakatu pt. „Moja szkoła jest czysta i wesoła”. Przedyskutowaliśmy ten temat i wspólnie zastanowiliśmy się - Co możemy jeszcze zrobić, by czuć się w naszej szkole jeszcze lepiej? Każdy uczeń musi dbać o estetykę otoczenia, przestrzegać zasad, a  wtedy będzie nam wszystkim przyjemniej się uczyć i pracować.

W. Kijewska

W ramach zadania: Krzewienie wśród uczniów  zasad dbania o porządek i czystość w szkole wynikającego z działań Szkoły Promującej Zdrowie – klasa 5a na godzinie wychowawczej dnia 20.10.2022 roku dyskutowała na temat dbania o porządek w szkole.

Anna Szymańska

Klasa 4a

Klasa 6a

W ramach realizacji programu Szkoły promującej zdrowie uczniowie klasy III dbają o ład i porządek w klasie, chętnie angażują się w drobne zadania porządkowe, wspólnie z wychowawcą wykonują dekoracje klasowe zgodnie z porą roku i dostosowane do świąt okolicznościowych. Uczniowie są wdrażani i  kształtują pozytywne nawyki dbania o wspólną przestrzeń. Wiedzą co to znaczy być: obowiązkowy, zdyscyplinowany, kulturalny i jak  należy przestrzegać, postępować, aby szkoła była czysta, zadbana i  wesoła.

A.Wiśniewska