•   22 marca uczniowie klasy II a i II b wraz z nauczycielami udali się na wycieczkę do Parku Nauki Torus w Ciechanowie. Wszyscy mieli okazję  wziąć udział w warsztatach w „Klubie małego ALCHemika” nt. „Jak powstaje tęcza”. Zajęcia były bardzo ciekawe, gdyż dzieci mogły zamienić się   w prawdziwych badaczy  i z pomocą edukatora  stworzyć tęczę w probówce. Następnie zwiedziliśmy ekspozycję edukacyjną składającą się z 30 interaktywnych eksponatów, które przybliżyły dzieciom zagadnienia z zakresu matematyki, fizyki, techniki czy architektury.

Drugim punktem wycieczki było spotkanie ze strażakami w Państwowej Straży Pożarnej, którzy przybliżyli dzieciom temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Spotkanie odbyło się w sali edukacyjnej „Ognik”, gdzie uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie jak, należy reagować w przypadku zagrożenia lub jak trzeba postępować , gdy jesteśmy świadkami pożaru. Zobaczyli jak rozprzestrzenia się dym w czasie pożaru i jak działają czujki dymu. Dotykali drzwi za którymi rozprzestrzeniał się ogień oraz wzięli udział w ewakuacji z miejsca objętego pożarem.  Strażacy przybliżyli dzieciom specyfikę swojej pracy oraz zaprezentowali sprzęt, jakim dysponują w codziennej pracy.

Był to bardzo ciekawy, pouczający i pełen wrażeń dzień.

Wioletta Kijewska

WYCIECZKA DO WARSZAWY

5 kwietnia uczniowie klas: I a, I b, II a, II b, III pod opieką wychowawczyń i pani bibliotekarki wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu był park rozrywki Kolorado, gdzie zaczęła się wspaniała zabawa.  Dzieci zjeżdżały na zjeżdżalniach, bawiły się w basenie z piłeczkami, wspinały się po ściankach wspinaczkowych, strzelały z armatek, spędzały aktywnie czas, dbając jednocześnie o swoją kondycję fizyczną. Dwie godziny zabawy minęły bardzo szybko. Następnie wszyscy udali się do Teatru Rampa, gdzie obejrzeli musical Teatru Muzycznego TINTILO na motywach powieści Charlesa Dickensa „Oto Oliver Twist”. Wszyscy z zaciekawieniem śledzili losy głównego bohatera, który doznał w swym życiu wielu krzywd. Jego historia pełna muzyki i tańca poruszyła serca widzów i uświadomiła im, że dobro dane światu wraca.                                                         Po obejrzeniu spektaklu dzieci zjadły posiłek i udały się w drogę powrotną. Miło spędziły ten czas i w dobrych humorach wróciły do domów.

Jolanta Górska

OGLĄDAMY SPEKTAKL „ACH, TA PIPPI”

2 listopada 2022 r. uczniowie klas I a, I b i II a pod opieką pań: Anny Ozdarskiej, Aliny Tomkalskiej i Jolanty Górskiej udali się do PCKiSz w Ciechanowie. Uczestniczyli w spektaklu pt. „Ach, ta Pippi” przygotowanym przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Spektakl przedstawiał historię małej dziewczynki, która uczy przyjaźni, tolerancji i troski o zwierzęta. Pippi wiedziała, co to znaczy dobra zabawa, więc zarażała publiczność skłonnością do fantazjowania i ogromną energią. Przedstawienie uświetniały wesołe piosenki, wspaniała scenografia, lalki teatralne i kolorowe projekcje multimedialne. Kontakt z „żywym” aktorem dostarczył uczniom wielu pozytywnych wrażeń.             Spektakl bardzo podobał się najmłodszym, gdyż pokazywał siłę prawdziwej przyjaźni, pozwalał poczuć swobodę i radość bycia dzieckiem.

J. Górska