• POKAZ MODY WIOSENNEJ

21 marca klasy I – III radośnie witały wiosnę. Do szkoły przybyły dzieci przebrane
          w piękne, wiosenne stroje.  Odbył się pokaz mody zorganizowany przez Mały Samorząd Uczniowski. Dzieci zaprojektowały wielobarwne ubiory. Dziewczynki przygotowały zielone suknie, a chłopcy kolorowe kapelusze. W kreacjach dominowały motywy kwiatowe. Prezentowały się także bociany, żabki i motyle. Nad całością pokazu czuwała komisja konkursowa, która wybrała najpiękniejsze przebrania. Pokaz mody zakończył się uroczystym wręczeniem upominków.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor za ufundowanie wspaniałych nagród,  wychowawczyniom i pani katechetce za pomoc i pracę w komisji konkursowej, a wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w pokazie mody wiosennej, gratulujemy!!! Byliście wspaniali.

DZIEŃ KOBIET

8 marca z okazji Dnia Kobiet chłopcy z Małego Samorządu Uczniowskiego oraz klas I – III mieli przyjemność złożyć życzenia wszystkim Paniom i Koleżankom.

WALENTYNKOWA POCZTA

Mały Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Dzięki niej uczniowie mogli przekazać kartki z miłymi życzeniami, wierszami  i pozdrowieniami dla najsympatyczniejszych osób.

MAM TĘ MOC!

Choinka szkolna to miłe i niezwykłe wydarzenie, na które oczekują wszyscy uczniowie. Ci najmłodsi z klas I – III mieli okazję do wspaniałej zabawy karnawałowej już 5 stycznia 2023 roku. Choinkowy bal dostarczył uczniom wiele radości.

W tym roku odbył się w zimowej scenerii, gdyż sala zabaw zamieniła się w Krainę Lodu.  Wystrój wprowadzał radosny nastrój, dodawał energii i bardzo się wszystkim podobał. Dzieci z zapałem przygotowywały wymyślne stroje i fryzury. Tego dnia wszystkim dopisywały humory, więc dali się porwać wesołym rytmom muzycznym. Zabawę już tradycyjnie w naszej szkole prowadził pan Grzegorz Pszczółkowski, który wybrał najnowsze hity z list przebojów i przeprowadził ciekawe zabawy taneczne. Rada Rodziców przygotowała dla swoich pociech słodki poczęstunek, a dzieci pod okiem wychowawczyń bawiły się wspaniale. Tańcom nie było końca, a czas zabawy upłynął bardzo szybko.

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

Andrzejki to w tradycji wyjątkowy i pełen magii wieczór. W nocy z 29 na 30 listopada  wróżono, by poznać  przyszłość. Andrzejki dawniej kojarzone były z  tajemniczymi obrzędami. Te organizowane współcześnie są przede wszystkim dobrą okazją do zabawy i wróżb z przymrużeniem oka.     Mały Samorząd Uczniowski już tradycyjnie przygotował dla dzieci z klas I – III wróżby andrzejkowe. Tego dnia uczniowie  poprzebierali się w kostiumy wróżek i wróżbitów, by przepowiadać przyszłość. Dzieci mogły wywróżyć sobie imię przyszłego męża lub żony przebijając papierowe serca. Dowiedziały się, jakie zawody kiedyś będą wykonywały i czy będą wtedy szczęśliwe.                                    Piękne stroje, światło świec i ciasteczka z przepowiednią sprawiły, że atmosfera była radosna i pełna magii. Uczniowie miło spędzili ten czas.

BĄDŹMY ŻYCZLIWI!

Wzajemna życzliwość jest podstawą dobrych relacji ludzi na całym świecie. 21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji Mały Samorząd Uczniowski już po raz kolejny przygotował „skrzynkę życzliwości i pozdrowień”. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Najmłodsi przesyłali innym pozdrowienia i miłe słowa.

Uczniowie przekonali się, że dobre słowo przekazane drugiemu człowiekowi wraca i uszczęśliwia. Bądźmy życzliwi!

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek Mały Samorząd Uczniowski zaproponował, by dzieci przebrały się za bajkowe postacie. Uczniowie rozmawiali na temat ulubionych bohaterów i słuchali piosenek z najpopularniejszych bajek Disneya. W tym dniu panował cudowny, bajkowy nastrój. Widok barwnych postaci sprawił dzieciom wiele radości. Dzień był okazją, aby przypomnieć sobie swoich ulubionych, bajkowych bohaterów, którzy bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, a także oswajają dziecięce lęki. Stanowią też wzór do naśladowania, a czasem pomagają najmłodszym rozpoznać zło.

Należy pamiętać, że to święto nie dotyczy wyłącznie najmłodszych. Jego celem jest także zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną najpiękniejszych bajek.

Dzień Chłopaka

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki z Małego Samorządu Uczniowskiego wykonały dla chłopców ramkę do zdjęć. Przez cały dzień starały się, by chłopcy czuli się wyjątkowo. W każdej z klas dziewczynki składały kolegom życzenia i organizowały dla nich konkursy i zabawy.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI KLAS I – III

Samorząd Uczniowski jest organizacją, która rozwija samorządność wśród uczniów klas I – III. Nad prawidłową realizacją zadań małego samorządu czuwają opiekunowie, współpracując z opiekunem samorządu szkolnego, dyrekcją, wychowawcami i innymi nauczycielami. Nasze działania mają na celu uświadomienie uczniom, że nie jesteśmy sami, funkcjonujemy w społeczności klasowej i szkolnej.  Przygotowujemy najmłodszych uczniów do aktywnego i twórczego uczestnictwa w życiu. Uczymy odpowiedzialności za rozwój wspólnoty, szacunku dla innych, otwartości i umiejętności współpracy.

Tablica informacyjna Małego Samorządu Uczniowskiego znajduje się na korytarzu (niski parter)

Opiekun: Jolanta Górska.

WYBORY

26 września 2022 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego klas I – III. Uczniowie przygotowali plakaty wyborcze z propozycjami działań. Najwięcej głosów otrzymała Kataryna Zbrzezna z klasy III a. Jej zastępcami zostali Oliwia Bielska i Hubert Kowalski.  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Przewodnicząca: Katarzyna Zbrzezna

Z-ca 1: Oliwia Bielska

Z- ca 2: Hubert Kowalski

Sekcja artystyczna: Oliwia Bielska, Lena Adamska, Oliwia Zamielska.

Sekcja konkursowa: Katarzyna Zbrzezna, Aleksander Głowacki, Jakub Tyjeński.

Sekcja zabaw: Jakub Tyjeński, Oliwia Bielska.

Sekcja sportowa: Jakub Tyjeński, Hubert Kowalski, Oliwia Bielska.