• KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS 0-IV SZKOŁY PODSTAWOWEJ 2022/2023

Temat konkursu: Starotestamentalne portrety szkicowane wyobraźnią dziecka.

Konkurs będzie obywał się w trzech kategoriach wiekowych.

Pierwsza grupa będzie obejmowała 6-latków,

druga – klasy I-II,

trzecia – klasy III-IV.

Prace proszę składać do Pań Katechetek  (M. Szlaska i  E. Losz – Rutkowska) do 27.01. 2023r.

Zadaniem uczestnika konkursu jest zilustrowanie postaci starotestamentalnej lub wybranej sceny z jej życia. Technika wykonania pracy jest dowolna. Format A3. Przed wykonaniem pracy konkursowej, katecheta przedstawia propozycje postaci i scen biblijnych oraz wyjaśnia ich znaczenie dzieciom. Treści proponowane do zilustrowania w konkursie należy dostosować do wieku dziecka. Uczeń swój pomysł powinien skonsultować z katechetą. Nad właściwym doborem treści i ich wykonaniem czuwają rodzice i katecheta w szkole.

Przedmiotem oceny prac będzie ogólne wrażenie artystyczne, samodzielność i estetyka wykonania pracy oraz oryginalny sposób zaprezentowania tematu konkursu. Pierwszym etapem konkursu jest etap szkolny. W celu jego przeprowadzenia należy powołać komisję oceniającą przygotowane prace. W skład komisji powinni wejść: ksiądz proboszcz, dyrekcja szkoły, nauczyciel plastyki, pozostali katecheci z parafii. Komisja dokonuje wyboru dwóch najlepszych prac ze szkoły w każdej kategorii wiekowej.

Prace należy przesłać na adres Wydziału Katechetycznego do 10 lutego 2023 r. (koniec I semestru roku szkolnego 2022/2023).
          Do prac należy dołączyć oświadczenie podpisane przez rodziców lub prawnych opiekunów i protokół w wersji papierowej (formularz protokołu i oświadczenie znajduje się na końcu Informatora oraz na stronie Wydziału Katechetycznego), w którym powinny znaleźć się następujące dane:

tytuł pracy, sigla biblijne, imię i nazwisko autora pracy, klasa i pełna nazwa szkoły (pieczątka szkoły), adres szkoły, parafia szkoły, imię i nazwisko katechety, skład komisji.

Organizatorzy nie odsyłają nadesłanych prac. Ogłoszenie wyników nastąpi poprzez zamieszczenie ich na stronie internetowej Wydziału Katechetycznego dnia 3 marca 2023 r. Nagrody zostaną przesłane pocztą lub przekazane przez katechetów.