• Wizyta Księdza Biskupa w naszej szkole

•  Dnia 25.04 2023 w naszej szkole, miała miejsce wizyta Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego.

Biskupowi towarzyszył ks. Bartosz Szostak. Swoją obecnością zaszczycili także, ks. kan. Zbigniew Adamkowski ( proboszcz parafii św. Józefa w Ciechanowie) oraz ks. kan. Jarosław Arbat. ( proboszcz parafii św. Zygmunta w Opinogórze Górnej ).

Uczniowie na wejście Biskupa, zaśpiewali pieśń pt. „ Bądź pozdrowiony Gościu nasz ”.W imieniu społeczności szkolnej, wszystkich przybyłych gości powitała Pani Dyrektor Teresa Kudlak i zaprosiła na część artystyczną.

Motywem głównym przedstawienia, były wydarzenie z objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Jest to jedyne miejsce w Polsce, objawień maryjnych zatwierdzonych przez Kościół. Matka Boża ukazała się na klonie trzynastoletniej Justynie i dwunastoletniej Barbarze Samulowskiej. Objawienia trwały od 27 czerwca do 16 września 1877. Matka Boża przedstawiła się jako Najświętsza Maryja Panna Niepokalanie Poczęta, wezwała do modlitwy różańcowej oraz zapewniła :„ Nie smućcie się, bo ja zawsze będę przy was ”.

Całość uświetnił taniec dzieci z oddziału przedszkolnego do pieśni

„ Ave Maria”.

W swoim wystąpieniu, Biskup podziękował za wzruszające przedstawienie. Zaznaczył, że na tyle wizyt co miał w swojej posłudze duszpasterskiej, jesteśmy pierwszą szkołą, która poruszyła w przedstawieniu temat objawień maryjnych w Gietrzwałdzie. Podkreślił że modlitwa różańcowa jest bardzo ważna, w walce ze złem. Prywatnie sam nie raz bywał w Gietrzwałdzie i bardzo poleca, abyśmy odwiedzili to miejsce. Biskup pobłogosławił nas, podziękował za zaproszenie , wyraził nauczycielom wdzięczność za trud wychowania dzieci i młodzieży.

Wizyta Księdza Biskupa w progach naszej szkoły zapisała się .w naszych sercach i w pamięci jako niezwykła wizyta.