• „Na pomoc Ukrainie”

Konflikt zbrojny na Ukrainie i związane z nim tragedie mieszkańców tego kraju poruszyły serca wszystkich Polaków. Wiele osób zastanawiało się co możemy zrobić, aby pomóc tym ludziom. Członkowie Szkolnego Koła PCK i Szkolnego Klubu Wolontariusza zorganizowali zbiórkę pod hasłem „Na pomoc Ukrainie”.  Wstępnie, jako znak solidarności z dziećmi z Ukrainy przygotowali gazetkę w barwach narodowych tego kraju, zachęcającą do pomocy wszystkim potrzebującym. Kolejnym krokiem była zbiórka rzeczy materialnych, która dzięki hojności uczniów i ich rodziców pozwoliła zgromadzić wiele niezbędnych darów. Wszyscy chętni mogli przynosić: środki higieniczne (pampersy, chusteczki nawilżane, mydło, szampon itp.), żywność trwale zapakowaną (konserwy, pasztety, dżemy, mąkę, cukier, mleko i kaszki w proszku dla niemowlaków), słodycze, zabawki dla dzieci (puzzle, gry planszowe, kolorowanki, kredki itp), koce, karimaty, śpiwory, latarki, baterie.

Dzięki ofiarności społeczności szkolnej zebrano wiele produktów, które z pewnością posłużą uchodźcom z Ukrainy.

Za okazane wsparcie bardzo dziękujemy!

Opiekunowie SK PCK i SK Wolontariusza