•    W ramach zajęć unijnych  „Młodzi kompetentni – zajęcia dla młodzieży szkolnej”  w naszej szkole prowadzone są zajęcia wyrównawcze dla klas II i III oraz zajęcia rozwijające dla klas VII. Zajęcia prowadzone są w małych grupach 5-6 osobowych.

Na zajęciach wyrównawczych uczniowie mają możliwość utrwalenia i doskonalenia umiejętności nabywanych podczas zajęć szkolnych z języka angielskiego, a na zajęciach rozwijających uczniowie rozwijają uzdolenienia językowe, poszerzają swoją wiedzę o nowe słownictwo, struktury i zagadnienia gramatyczne, a także doskonalą konwersacje i pisanie w języku obcym. Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem narzędzi TIK oraz z wykorzystaniem zasobów pracowni językowej.

Uczeniowie chętnie uczestniczą w zajęciach, angażują się w realizację zadań przewidzianych programem, rozwiązują karty pracy, pracują w parach, grają w bingo, a duże zainteresowanie oscyluje wokół “magicznego dywanu” i zadań na tablicy interaktywnej.

Ewelina Zamielska

Zajęcia unijne z języka angielskiego

Zajęcia unijne - rozwijające z języka angielskiego są realizowane w klasie 5a, 6 i 7b. W klasie 5a i 6 w wymiarze 45 godzin, natomiast w klasie 7b w wymiarze 120 godzin. Celem zajęć jest: wyposażenie uczniów w środki językowe (leksykalne, gramatyczne, ortograficzne oraz fonetyczne) oraz umiejętności zapewniające skuteczne porozumiewanie się w języku angielskim, zarówno w mowie, jak i w piśmie oraz rozwijanie uzdolnień językowych. Na zajęciach uczniowie pracują różnymi metodami, w tym metodą projektową, wykonując zaproszenia i lapbooki, piszą wypowiedzi pisemne zgodne z wymaganiami egzaminu ósmoklasisty, grają w gry edukacyjne, wykonują ćwiczenia leksykalno – gramatyczne, ćwiczą poszczególne umiejętności językowe, takie jak: słuchanie, czytanie, mówienie i pisanie oraz pracują z tablicą multimedialną wykorzystując strony anglojęzyczne.

Anna Szymańska