• Zdalna szkoła

Program realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020

Od 25 marca  szkoły mają obowiązek nauczania na odległość. Uczniowie zamiast w szkolnych ławkach zasiadają przed sprzętem komputerowym. Niestety wielu z nich nie posiadało urządzeń do zdalnej realizacji podstawy programowej. Wychodząc naprzeciw potrzebom zgłoszonym przez rodziców, skierowana została do nich pomoc w formie użyczenia dzieciom komputerów na cele sprawnej nauki przez Internet.

Gmina Opinogóra Górna pozyskała środki na zakup 16 komputerów dla Szkoły Podstawowej w Opinogórze Górnej  z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Sprzęt na zasadach umowy użyczenia już trafił do uczniów.

Teresa Kudlak

Kolejne komputery dla uczniów i nauczycieli z programu Zdalna szkoła +

Gmina Opinogóra Górna po raz drugi wzbogaciła naszą szkołę w sprzęt komputerowy. Tym razem otrzymaliśmy 13 laptopów- 3 dla uczniów i 10 dla nauczycieli. Sprzęt został wypożyczony zainteresowanym na potrzeby nauki zdalnej, która decyzją MEN została wydłużona do 26 czerwca. Projekt Zdalna Szkoła + finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś priorytetowa I. Powszechny dostęp do szybkiego Internetu Działanie 1.1- Zdalna Szkoła.