•  Przedszkole marzeń w Opinogórze Górnej

Projekt unijny Przedszkole marzeń w Opinogórze Górnej

Od 1 września 2019 r. Gmina Opinogóra Górna realizuje projekt współfinansowany ze środków unijnych „Przedszkole marzeń w Opinogórze Górnej”. Celem projektu jest wzrost dostępności do wysokiej  jakości edukacji przedszkolnej  poprzez stworzenie dodatkowych miejsc wychowania przedszkolnego dla dzieci w wieku 3 - 5 lat. Dzięki wdrożeniu projektu   utworzeniu dodatkowych 20 miejsc nastąpi znaczący wzrost dostępności do miejsc dla dzieci w wieku przedszkolnym. Dodatkowo  realizowane są   zajęcia   z gimnastyki korekcyjnej.  dla 40 dzieci.

Aby wyjść na przeciw oczekiwaniom rodziców wydłużono czasu pracy oddziału przedszkolnego  do godziny 17.00.

W ramach projektu zakupiono pełne wyposażenie sali przedszkolnej- meble, pomoce dydaktyczne, zabawki, wykładzinę, tablicę interaktywną, materiały plastyczne. Ponadto w pełni wyposażono salę wypoczynkową w szafy i leżaki z kompletami pościelowymi.

Ściany obydwu sal zostały ozdobione bajkowymi naklejkami, aby stworzyć iście dziecięcy klimat.

W ramach projektu zatrudniono dwóch nauczycieli wychowania przedszkolnego i pomoc do oddziału przedszkolnego.