• Nasze spotkania z teatrem

Dnia 19 i 20 listopada 2019 roku uczniowie mieli okazję obejrzeć dwa spektakle teatralne przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

Pierwszego dnia uczniowie z klas V i VI zobaczyli przedstawienie Tam i z powrotem – piękną opowieść o magicznej wyprawie do świata krasnoludów, elfów i smoków, historię o przyjaźni, odwadze i poświęceniu.

,,W pewnej norze ziemnej mieszkał sobie pewien Hobbit”.

,,Młody i niedoświadczony bohater wyrusza na daleką wyprawę, która w konsekwencji zmieniła całe jego życie. Pokonując liczne niebezpieczeństwa i stawiając czoła własnym słabościom, Hobbit dorasta, dowiaduje się wiele o sobie samym, sprawdza granice własnych możliwości oraz poznaje smak klęski i wygranej’’.

Drugiego dnia – 20 listopada młodzież z klas VIII obejrzała spektakl Kamienie na szaniec, adaptację dzieła Aleksandra Kamińskiego stanowiącą wzruszającą opowieść o sile przyjaźni, patriotyzmie i honorze.

Dzieje Rudego, Zośki i Alka na stałe wpisały się w świadomość narodową Polaków. Lojalność, odwaga, męstwo, koleżeńskość to cechy wyróżniające bohaterów książki, które są wzorem do naśladowania dla współczesnej młodzieży.

Była to wspaniała lekcja historii, przeplatająca się z opowieścią o miłości i przyjaźni. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem.  Spektakl pozostanie na długo w naszej pamięci, a pamięć o nich musimy pielęgnować, bo to oni oddawali życie za wolną Polskę i niepodległość, którą teraz możemy się cieszyć.