• Pejzaże jesienią malowane,

•                                     czyli szkolna wycieczka do Płocka i Sierpca

24 października 2019 r. uczniowie klas piątych i czwartej pojechali na wycieczkę do Teatru Dramatycznego w Płocku, gdzie obejrzeli spektakl pt. „Pinokio”. Bardzo im się podobał. Aktorzy śpiewali, tańczyli, zaangażowali  też publiczność. Uczniowie mogli uczestniczyć w sztuce, udzielając odpowiedzi na zadawane przez bohaterów pytania. Barwne stroje i ciekawa scenografia wzbogacały estetyczne doznania i cieszyły oko. Było to niezwykłe spotkanie z kulturą, ponieważ wielu odwiedziło teatr po raz pierwszy.

Następnie pojechali do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, a tam… co krok, to obyczaj i przepiękne jesienne pejzaże. Uczniowie mogli zobaczyć dawne zabudowania gospodarcze, a także samodzielnie zrobić masło, które smakowało wybornie. W drodze powrotnej wstąpili na małe co nieco do restauracji MacDonald‘s i wieczorem zadowoleni wrócili do Opinogóry.