• Przedmioty artystyczne od 2023/24

Abstrakcja kl. 7b

Uczniowie kl. 6a i 6b wykonali pracę techniczną - "Dekoracyjna kula świetlna"

"Jesienny obrazek" w wykonaniu klas 5

Uczniowie kl. 7 w swoich pracach przedstawili widok przyrody i obiektów w sposób charakterystyczny dla fowistów. Fowizm to kierunek w sztuce nowoczesnej.  Dzieła uczniów wyróżniają  się niezwykłymi, kontrastowymi barwami, innymi  niż faktyczne kolory.

Międzyklasowy konkurs fotograficzny –

„Nasze okolice w różnych porach roku” kl. VII

Jesień

Świąteczny stroik w słoiku

Konkurs - Eko - kreatywni

Organizer na biurko

Martwa natura z dzbankiem i owocami - kl. 6a i 6b

Konkurs fotograficzny - międzyklasowy - "Zima"

W ramach zajęć muzyki klasy szóste realizowały projekt pn. Karnawał.

Sama nazwa pochodzi od łacińskich słów carne vale, czyli “żegnaj mięso”, co zapowiadało nadchodzący post.

W czasie realizacji projektu szóstoklasiści zapoznali się z historią karnawału w Europie i na świecie,  poznali tradycje karnawałowe. Podziwiali maski weneckie, obejrzeli filmy z parady szkół samby w Rio de Janeiro.

Działanie te stały się inspiracją do zaprojektowania strojów do samby. Każdy kostium musiał mieć temat przewodni. Fantazji nie zabrakło. Inspiracją były w klasie 6a rośliny, 6b-zwierzęta. Uczniowie poznali podstawowy krok samby i piosenkę w jej rytmie pt. „W karnawale”.

Efekty działań można podziwiać na zdjęciach.

Elżbieta Grzejda

Klasy piąte na zajęciach muzyki realizowały projekt pn. Mój własny instrument strunowy. Uczniowie poznali zasady i sposób wydobywania dźwięku w różnych typach instrumentów strunowych. Poznali także ich budowę. Zajęcia posłużyły jako inspiracja do zaprojektowania i wykonania własnego instrumentu strunowego. Pomysłów było mnóstwo. Każdy ciekawy i kreatyny, i co najważniejsze, każdy z uczniowskich instrumentów wydawał dźwięk. Do wykonania uczniowie wykorzystali np. patelnię mamy, butelki po płynach, opakowania od serwetek. Funkcję strun pełniły żyłka, gumki recepturki, druty różnej grubości.

Mój własny instrument perkusyjny

Klasa czwarta na lekcjach muzyki poznawała dwa typy instrumentów perkusyjnych: melodyczne i niemelodyczne. Dzieci poznały genezę powstania pierwszych takich instrumentów, sposób wydobywania z nich dźwięku. Zajęcia stanowiły punkt wyjścia do realizacji marcowego projektu pn. Mój własny instrument perkusyjny. Uczniowie projektowali, wykonywali, nazywali a następnie przedstawiali innym swoje prace. Kreatywność uczniów zadziwiła a efekty zobaczcie na zdjęciach. Widać na nich jak dużo radości sprawiło im to działanie.

Elżbieta Grzejda

I my tam byliśmy, podziwialiśmy i marzyliśmy

o swojej Nibylandii.

Formacja Artystyczna Freakshow zaprosiła nas na swoje kolejne widowisko pt. „ Piotruś Pan- wyprawa do Nibylandii”. Z radością w ramach artystycznego rozwoju skorzystaliśmy z zaproszenia.

Dokładnie 120 lat temu, w 1904 r została wydana powieść szkockiego pisarza J.M. Barriego „Piotruś Pan”. Historia chłopca, który nigdy nie chciał dorosnąć, doczekała się wielu ekranizacji filmowych, musicali oraz innych adaptacji teatralnych.

W tym roku postanowiliśmy przygotować naszą wersję tej niezwykłej opowieści. Żegluga przez głębokie morskie fale, lot przez Nibylandię, złoty pył, magia, piraci – zapraszamy widzów do barwnego, widowiskowego świata, na opowieść o radości, przygodach, snach i marzeniach. Dla małych i dla dużych - bo Piotrusiem może być po trochu każdy z nas, niezależnie od wieku – twierdzi Agnieszka Grzejda, szefowa Freakshow.

Spektakl tworzy ponad setka tancerzy i akrobatów z Formacji Artystycznej FreakShow. W widowisku wykorzystano muzykę Silvio Amato z baletu Piotruś Pan. Reżyserem i choreografem widowiska jest Agnieszka Grzejda. Wśród wykonawców były dwie uczennice naszej szkoły Nikola Kosik-Bobińska i Alicja Mulińska.

Obejrzeliśmy je z zapartym tchem i szeroko otwartymi ze zdziwienia i zachwytu oczyma. To wspaniałe przedstawienie, pełne zwrotów akcji, z bardzo bogatą scenografią, pirotechniką i bajecznymi, niezwykłymi, barwnymi kostiumami. Takie wrażenia są bezcenne i uaktywniają w nas to co mamy najlepszego.