• GLORIA IN EXCELSIS DEO

Ze świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. W tym roku szkolnym chcieliśmy te tradycje i zwyczaje przypomnieć i uświadomić, że są one wyrazem radości z narodzenia Chrystusa.

Uczniowie klas VIIa i VIIb oraz uczennice klasy VI przygotowali inscenizację słowno-muzyczną pt. „Gloria in excelsis Deo”. Dziewczynki z klasy Ia odegrały role aniołków piastujących Dzieciątko. Poprzez śpiew kolęd i recytację wierszy bożonarodzeniowych znanych polskich poetów społeczność szkolna została wprowadzona w uroczysty nastrój świąt Bożego Narodzenia. Uroku inscenizacji dodała piękna gra na skrzypcach naszej uczennicy, która swoim akompaniamentem wspierała śpiew kolęd. Przekaz słowno-muzyczny uatrakcyjniła przygotowana przez ucznia klasy IIIc Gimnazjum prezentacja multimedialna.

Uczniowie biorący udział w inscenizacji zaprezentowali swoje zdolności aktorskie, wokalne i muzyczne, dostarczyli wielu wzruszeń i miłych wrażeń. Po występie nastąpiło złożenie życzeń świątecznych przez Panią Dyrektor i przez Przewodniczącą Uczniowskiego Samorządu Szkolnego oraz symboliczne przełamanie się opłatkiem.

Anna Wróblewska