• Zajęcia z kreatywności SP

W roku szkolnym 2017/2018 na terenie Szkoły Podstawowej w Opinogórze Górnej prowadzone są 30h zajęcia z kreatywności.  Zajęcia  odbywają się w ramach projektu: „Rozwój kompetencji kluczowych szansą na lepszą przyszłość”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W zajęciach, które odbywają się raz w tygodniu uczestniczy jedenaścioro uczniów klas: V oraz VII a/b (osiem dziewczynek i trzech chłopców). Głównym celem kursu jest wspieranie postawy twórczej uczniów, angażowanie i rozwijanie osobowości uczniów oraz dążenie do wychowywania ludzi twórczych.  Na zajęciach wykorzystywane są techniki ekspresji twórczej, elementy pedagogiki zabawy, elementy Ruchu Rozwijającego, techniki plastyczne i techniczne oraz technika burzy mózgów. Uczniowie wykazują się dużą pomysłowością i zaangażowaniem w wykonywane zadania.

Sylwia Zmysłowska

Celem ogólnym zajęć z kreatywności jest rozwijanie i doskonalenie podstawowych umiejętności artystycznego wyrażania się. Dzieci tworzą kompozycje abstrakcyjne, angażują się w działalność artystyczną, szukają różnych sposobów przedstawiania tego samego przedmiotu lub zdarzenia. Pracują indywidualnie i grupowo, metodami opartymi na słowie, obserwacji, działalności praktycznej i dramie.