• Zajęcia w klasach III SP

• Zajęcia z kreatywności, grupa 32, klasa III

Nauczyciel prowadzący: Bożena Groszek

Zajęcia z kreatywności rozwijają poprzez naukę a twórczego i analizowania. Budują poczucie własnej wartości, kształtują empatię, właściwą samoocenę i otwartość na zmiany. Na zajęciach stosuję metody słowne: opis, rozmowa, inscenizacja, zagadki, metody czynne: ćwiczenia, kierowanie działalnością dziecka, stawiane zadań do wykonania i gry oraz techniki twórcze: ekspresja werbalna, plastyczna i ruchowa.

Podczas zajęć łączę różne techniki np. dzieci lepią z plasteliny, wykonują kompozycje z gniecionych gazet, bibuły, uczniowie w grupach tworzą postacie i zwierzęta. Później zespoły prezentują własne pomysły, prace grupowe łączą w jedną całość. Poprzez prace plastyczne dzieci przedstawiają własne wyobrażenia, np. malowały farbami tajemniczą wyspę oraz przedmioty, które chciałyby na nią zabrać.

Zajęcia rozwijające z matematyki, grupa 6, klasa III

Nauczyciel prowadzący: Bożena Groszek

Zajęcia rozwijające z matematyki mają na celu poszerzenie wiadomości i umiejętności matematycznych, rozwijanie pomysłowości w myśleniu i działaniu. Realizacja tych zajęć ma wdrożyć uczniów do samodzielnego, logicznego myślenia, rozwijać ich zdolności i zainteresowania. Ma na celu przygotować do dalszej edukacji matematycznej, udziału i osiąganiu sukcesów w konkursach matematycznych. Moim zadaniem jest poszukiwanie, tworzenie takich metod kształcenia i wychowania, które w atmosferze radości pozwalają uzyskać jak najlepsze rezultaty i udowodnić, że matematyka nie musi być smutna i nudna, ale może być wesoła i łatwa.

Uczniowie rozwiązują podczas zajęć różne zadania, testy , zagadki logiczne i liczbowe oraz krzyżówki. Dzieci chętnie biorą udział w grach i zabawach matematycznych, rozwiązują grafy, równania i drzewka matematyczne. Rozwiązują także zestawy z konkursów matematycznych przeprowadzonych w ubiegłych latach tj. Kangur matematyczny.