• Akademia z okazji 250 rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej.

„Nauczyciele są jak kwiaty;

roztaczają swoje piękno po całym świecie.

Swoim zamiłowaniem do poznawania świata zarażają swoich uczniów,

którzy później niosą ową ciekawość, gdziekolwiek przychodzi im żyć.

Nauczyciele, ze swoimi słowami mądrości,

budzą tego ducha w nas wszystkich i prowadzą nas po ścieżkach życia”.

Takimi słowami uczniowie klas 4-8 rozpoczęli akademię upamiętniającą 250 rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej- pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

Podczas uroczystości uczniowie przedstawili historię i zasługi Komisji Edukacji Narodowej następnie zaprosili społeczność do szkolnego raju,  przedstawiając w zabawny sposób szkolną rzeczywistość.

W drugiej części apelu szukano odpowiedzi na pytanie Co w życiu człowieka może zmienić szkolny nauczyciel? Jak rzeczywistość szkolna może wpłynąć na młodego człowieka? Odpowiedzi na nie  spróbowano zawrzeć w filmach do których obejrzenia, zachęcili wszystkich twórcy uroczystości,  przedstawiając zwiastuny najciekawszych filmów.

Akademię zakończyło podsumowanie konkursów zorganizowanych z okazji 250 rocznicy KEN.

Pani dyrektor wręczyła także nagrody nauczycielom, którzy szczególnie wyróżnili się w swojej pracy.

Z okazji Dnia Edukacji dziękujemy i chylimy czoła przed pracą, jaką wykonują nauczyciele. Dziękujemy za trwały ślad jaki zostawiają w sercach swoich uczniów. Nauczyciele i ich praca ulepszają świat i  są dla niego nieprawdopodobnie ważni.

Dlatego Wszystkim naszym nauczycielom DZIĘKUJEMY.

Elżbieta Grzejda, Ewelina Zamielska, Agnieszka Młodzianowska