• EKOMISJA- NIE MARNUJĘ

Kochani  uczniowie klas V oraz VI przypominamy, że projekt  jest do realizacji w grupach, w których się podzielicie zadaniami.

Proszę, żebyście zgodnie z zasadami omówionymi na zajęciach z 11 marca podzieliły się wstępnie na grupy. Następnie wybierzcie lidera grupy  i informację zwrotną odeślijcie do  p. Elżbiety Bońkowskiej (uczniowie klas V ) i p.  Joanny Jabłońskiej (uczniowie klas VI) na dziennik elektroniczny

( wiadomość do nauczyciela). Prosimy  imienne składy grup przesłać do 20 marca 2020 r.).

Projekt „Klasa” – jest częścią Programu edukacyjnego „ EkoMisja – Nie Marnuję”.

Projekt „Klasa” realizowany jest metodą projektu. Polega na opracowaniu przez zespoły uczniów tematów w czasie dłuższym niż godzina lekcyjna. Bezpośrednio w projekcie „Klasa” bierze udział minimum 100 uczniów zaangażowanych w działania edukacyjne realizowane przez edukatora z Banku Żywności metodą projektu. Uczniowie  wprowadzeni zostali w zadania na pierwszym spotkaniu z edukatorem z Banku Żywności 11 marca 2020r . Następnie uczniowie opracowują wybrany przez siebie temat. Pracę uczniów wspiera nauczyciel koordynator programu .

Założenia projektu „Klasa”:

1. Dyrektor szkoły, rekomendował  cztery klasy do uczestnictwa w projekcie „Klasa”. W naszej szkole są to klasy: V a, V b, VI a, VI b.

2. Edukator z Banku Żywności spotyka się z tą samą grupą uczniów 2 razy w ciągu trwania projektu „Klasa”.

3. Pierwsze spotkanie edukatora z uczniami miało na celu wprowadzenie uczniów w tematykę programu, tj. ekologicznych skutków marnowania żywności. Odbyło się 11 marca 2020 r.

4. W każdej klasie, która przystąpi do projektu „Klasa”, uczniowie będą pracować nad tematem wybranym spośród czterech:

Projekt I: Jak przekonać rówieśników, aby dbali o planetę.

Projekt II: Nasza planeta za 100 lat, jeśli nic nie zmienimy.

Projekt III: Jak będzie wyglądała nasza planeta, jeśli już teraz zaczniemy o nią dbać.

Projekt IV: Jakie działania może podjąć każdy?

11 marca 2020 roku edukatorzy p. Jolanta Felba i p. Dorota Jezierska z Banku Żywności spotkały się z uczniami klas V a, V b, VI a, VI b i omówiły cel i zadania projektu. Uczniowie w każdej klasie podzielili się na grupy i mają za zadanie opracować wybrany projekt. Swoje projekty uczniowie będą mogli zaprezentować pozostałym uczniom w szkole około 22 kwietnia.

Pomocą służy  pedagog Elżbieta Bońkowska oraz bibliotekarz Joanna Jabłońska.

Pedagog -Elżbieta Bońkowska