• Nie pal przy mnie, proszę

• HARMONOGRAM DZIAŁAŃ PROGRAMOWYCH

NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ”

w Opinogórze Górnej w roku szkolnym 2015/16

W bieżącym roku jest realizowany w naszej szkole program profilaktyczny „Nie pal przy mnie, proszę”, który jest adresowany do uczniów klas 1-3oraz ich rodziców. Jego celem jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie zdrowego trybu życia, a także kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu.

l.p.

Zakres działań

Forma realizacji

Odpowiedzialni

1.

Udział szkolnego koordynatora                      w szkoleniu przygotowującym do realizacji zadań programowych, zorganizowanych przez powiatową stację sanitarno – epidemiologiczną.

Szkolenie

Tematyka szkolenia:

Program edukacji antynikotynowej „Nie pal przy mnie proszę”.

Szkolni

2.

Opracowanie harmonogramu działań programowych.

Umieszczenie harmonogramu na stronie internetowej szkoły.

styczeń.2016

3.

Poinformowanie nauczycieli                          o realizowanym programie „Nie Pal Przy Mnie, Proszę’

Informacja ustna, gazetka na korytarzu, harmonogram

Styczeń.2016

4.

Poinformowanie rodziców o udziale szkoły w ogólnopolskim programie „Nie pal przy mnie proszę”.

Przekazanie rodzicom informacji o realizacji programu przez dzieci- wpis w zeszycie.

luty.2016

5.

Wykonanie gazetki na korytarzu szkolnym „NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ”.

Kwiecień.2016

6.

Prowadzenie zajęć warsztatowych     z wykorzystaniem scenariuszy dostępnych w programie edukacji antytytoniowej dla klas I – III szkół podstawowych „Nie pal przy mnie proszę” oraz własne.

Zajęcia w klasach

Wychowawcy klas 1-3

marzec

kwiecień