• Liga Krasiniaka 2023

• Liga Krasiniaka

- sekcja przedmiotów ścisłych - czworo uczniów wzięło udział: Maja Milewska, Adrianna Mosakowska kl. 7, Kacper Budniak kl. 8a, Adrian Jabłoński kl. 8b. Wszyscy przeszli I etap informatyczny.

Agnieszka Młodzianowska

W powiatowym konkursie wiedzy i umiejętności - sekcja języków obcych - ośmioro uczniów wzięło udział: Liliana Kowalewska, Zofia Augustyniak, Adrianna Mosakowska kl. 7, Kacper Budnia, Maja Pszczółkowska, Kacper Leszczyński kl. 8a, Kamil Laskowski, Mikołaj Mauszewski kl. 8b. Uczniowie wykonali bardzo interesujące lapbooki w języku angielskim na temat “Why do I like learning English? - Czemu lubię uczyć się języka angielskiego?”. Wszyscy uczniowie przeszli do etapu finałowego, który odbył się 20 marca 2023 w budynku I LO im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie.

Liga Zadaniowa 2023 – sekcja polonistyczno – artystyczna

Uczniowie klasy 7 i 8 zakwalifikowali się do II etapu powiatowego konkursu z okazji Tygodnia Patrona I Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie.

Uczestnicy indywidualni: Maja Milewska, Ada Mosakowska, klasa 7, Aleksandra Karsińska, Julia Biernacka i Maja Pszczółkowska, klasa 8 a.

Zespół: Mikołaj Maruszewski, Maja Ziółkowska, Maja Łyszkowska, klasa 8 b.

Udział w I etapie konkursu polegał na przygotowaniu prezentacji multimedialnej na wybrany temat. Uczniowie w swoich pracach musieli uwzględnić różne teksty kultury.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w II etapie konkursu.

Mariola Chojnowska

Sukces ekologiczny uczniów klasy 8b

W lutym uczniowie klasy 8b Mikołaj Maruszewski, Adrian Jabłoński i Szymon Fiewski, pracując pod opieką nauczyciela biologii,  wzięli udział w konkursie „Ligi Zadaniowej Krasiniak”- sekcja ekologiczna.

Temat konkursu to - Ślad węglowy mojej rodziny - wykrycie wampirów energetycznych w rodzinnym domu i wprowadzenie działań obniżających emisję CO2 do atmosfery.

W pierwszym etapie każdy z chłopców przygotował prezentację w której musiał zawrzeć następujące działania:

• przeprowadzenie obliczeń śladu węglowego rodziny uczestnika projektu z wykorzystaniem kalkulatora online
          • zaproponowanie działań obniżających wkład w emisję CO2 do atmosfery oraz działania już wdrożone w domu rodzinnym uczestnika projektu
          •  zapoznanie się z zestawieniem przedstawiającym globalną emisję CO2 do atmosfery ze strony World Bank "CO2 emissions" http://data.worldbank.org/indicator/EN.ATM.CO2E.PC 2.
          • Zestawienie średnich emisji CO2 w przeliczeniu na osobę własnego kraju (Polski) i porównanie danej z wszystkimi 7 sąsiadującymi państwami
          •  Obliczenie średniej własnej emisji CO2 do atmosfery z wykorzystaniem kalkulatora emisji CO2 online: https://www.carbonfootprint.com/calculator.aspx
          •  Porównanie własnej emisji CO2 do atmosfery (dane z kalkulatora online) ze średnimi dla własnego kraju oraz 7 krajów sąsiadujących
          •  Wysnucie wniosków!
          •  Wykrycie wampirów energetycznych we własnych domach z wykorzystaniem dostępnych w domach specyfikacji urządzeń, etykiet energetycznych urządzeń i watomierzy.
          • Przedstawienie zadań, które podejmują(lub chętnie podejmą) aby utrzymywać niższą wartość emisji CO2 do atmosfery niż średnia globalna lub średnia własnego kraju.

To były zadania etapu pierwszego.

Najlepsze prace, w tym prace naszych uczniów, przechodziły do etapu 2, w którym uczestnicy przystąpili do obrony pracy projektowej (forma ustna). Uczniowie odpowiadali  na pytania, których celem było potwierdzenie samodzielności wykonywania projektu. Nasi uczniowie zrobili to tak dobrze, że zajęli w powiecie 2 miejsce- Szymon Fiewski  i 3 miejsce ex aequo Adrian Jabłoński i Mikołaj Maruszewski . Gratulujemy sukcesu i przedstawiamy prace konkursowe.

Elżbieta Grzejda

slad_weglowy_dobro_czy_zlo_-_Adrian_Jablonski_ostateczna.pptx

Slad_weglowy_Mikolaj_Maruszewski.pptx

SLAD_WEGLOWY-_Szymon_Fiewski_ostateczna.pptx

Powiatowy Konkurs Wiedzy i Umiejętności

Liga Zadaniowa KRASINIAK 2023 - sekcja polonistyczno artystyczna – etap II

W drugim etapie konkursu uczniowie musieli zaprezentować swoje prace, uzasadnić wybór tematu i odpowiedzieć na pytania komisji. W sobotę 13 maja 2023 roku ogłoszono wyniki. Nasi uczniowie z klasy VIII b – Maja Łyszkowska, Maja Ziółkowska i Mikołaj Maruszewski zajęli III miejsce, a trzy uczennice: Maja Milewska z klasy VII, Julia Biernacka i Aleksandra Karsińska z klasy VIII a zostały wyróżnione.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Beata Chwaszczewska

SUKCESY UCZNIÓW W POWIATOWYM KONKURSIE HISTORYCZNYM

Uczniowie klas VIII – Kacper Budniak, Mateusz Milewski, Maja Łyszkowska, Adrian Jabłoński i Mikołaj Maruszewski wzięli udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy i Umiejętności zorganizowanym przez I LO w Ciechanowie - Liga Zadaniowa Krasiniak 2023 – sekcja historyczna.  Zadaniem uczestników było znalezienie na terenie Ciechanowa lub w jego najbliższej okolicy miejsca upamiętniającego wydarzenie historyczne, udokumentowanie go za pomocą zdjęcia, rysunku, obrazu czy komiksu i opatrzenia komentarzem, wyjaśniającym jego związki z historią.

Wszyscy uczestnicy z naszej szkoły zakwalifikowali się do II etapu. Na szczeblu powiatowym uczniowie uzyskali wysokie wyniki. Kacper Budniak zajął II miejsce, natomiast Mateusz Milewski III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

J. Górska​​​​​​​