• LIGA ZADANIOWA Krasiniak 2021

SEKCJA HUMANISTYCZNO- ARTYSTYCZNA

Romantyczne inspiracje

To już tradycja, że nasi uczniowie biorą udział w konkursie dla klas siódmych i ósmych szkół podstawowych z powiatu ciechanowskiego organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie. Odbywał się on w dwóch etapach w czterech kategoriach. Uczniowie mogli wykonać prezentację, pracę literacką, plastyczną i fotografię. Siódmoklasiści z naszej szkoły napisali prace literackie – opowiadania i wiersze inspirowane utworami romantycznymi. Do drugiego etapu zakwalifikowały się trzy  z czterech biorących w konkursie osób z klas siódmych. 27 marca 2021 roku odbył się drugi etap. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat romantyzmu, a także uzasadnić związek ich pracy z tą epoką. W kategorii praca literacka nasi uczniowie zajęli:

Piotr Szwejkowski z klasy VII b – II miejsce

Gabriela Brzozowska z klasy VII a – III miejsce

Julia Nałęcz z klasy VII a – III miejsce

Nagrodzonym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

LIGA ZADANIOWA – SEKCJA HUMANISTYCZNO-ARTYSTYCZNA – KLASA 8

Romantyczne inspiracje

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie Impresje romantyczne, organizowanym z okazji Tygodnia Patrona I Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie.

Konkurs składał się z II etapów.

I etap konkursu polegał na przygotowaniu pracy literackiej lub plastycznej (np.: wiersza lub cyklu poetyckiego, opowiadania, dramatu, komiksu, plakatu, filmu...) o szeroko pojmowanej tematyce romantycznej. Przystąpiły do niego dwie uczennice z klasy VIII – Julia Purzycka i Oliwia Jaroszewska.

Do II etapu zakwalifikowała się jedna uczennica – Julia Purzycka, która 27 marca 2021 r. obroniła swoją pracę, w kategorii praca plastyczna – komiks, zajmując   III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Mariola Chojnowska

SEKCJA PRZEDMIOTÓW ŚCISŁYCH

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Lidze Krasiniaka z zakresu przedmiotów ścisłych (informatyka, matematyka). Ich zadaniem w I etapie było zebranie wyznaczonych danych, dokonanie analizy w arkuszu kalkulacyjnym oraz zaprezentowanie otrzymanych wyników w wybranej formie. Drugi etap polegał na rozwiązaniu wyznaczonych zadań z matematyki. Jesteśmy dumni, ponieważ obie uczennice biorące udział w konkursie zostały nagrodzone. Serdecznie gratulujemy:

Oliwii Jaroszewskiej uczennicy kl. VIII - II miejsce

Julii Nałęcz uczennicy kl. VIIa - II miejsce

SEKCJA JĘZYKÓW OBCYCH

W konkursie organizowanym przez I LO im. Z. Krasińskiego w Ciechanowie wzięła udział uczennica klasy 8 – Julia Purzycka. Konkurs odbywał się w dwóch etapach. Ósmoklasistka miała za zadanie przygotować prezentację w języku angielskim na temat: Nasz świat w 2050 roku (Our world in 2050) uwzględniając trzy dowolne aspekty życia. Uczennica zakwalifikowała się do drugiego etapu, który odbył się 27 marca 2021 roku. Na tym etapie uczniowie musieli się wykazać znajomością języka w swobodnym porozumiewaniu się. Zostali oni poddani rozmowie, która miała na celu sprawdzenie samodzielności wykonanej pracy oraz ocenę kompetencji językowych uczestników. Nasza uczennica – Julia Purzycka zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naszej opinogórskiej poliglotce.