• Szlakiem Piastowskim przez Polskę

4.06.2018r  wczesnym rankiem młodzież z naszej szkoły wyjechała na trzydniową wycieczkę do Poznania, Gniezna i Biskupina. Okazało się, że atrakcją było też miejsce noclegu – Skorzęcin. Znajduje się tam piękny ośrodek wczasowy położony nad jeziorem Niedzięgiel. Miło było spędzać wieczory nad jego brzegiem i podziwiać piękne krajobrazy, słuchając ptasich koncertów, zwłaszcza, że program wycieczki był bogaty.

Pierwszego dnia  uczniowie zobaczyli Poznań. Spacerowali po Starówce, podziwiając renesansowy ratusz. Odwiedzili też Muzeum Rogala, gdzie w zabawny sposób przedstawiono im receptę  przygotowania tego specjału. Uczniowie poznali też gwarę poznańską, a na koniec skosztowali świętomarciński przysmak. Drugiego dnia odwiedzili Gniezno, gdzie zobaczyli słynne drzwi gnieźnieńskie. Byli też w Muzeum Piastów, a później udali się do Ostrowa Lednickiego, by zobaczyć prawdopodobne miejsce chrztu Mieszka I. Dużą atrakcją były też pola lednickie ze słynną bramą rybą. Trzeciego dnia uczniowie odwiedzili najstarszą osadę odkrytą na terenach Polski – Biskupin. Byli zafascynowani pomysłowością w budowaniu falochronów, chat, ulic  ( w tamtych czasach nie było takich urządzeń jak dziś. Po rejsie statkiem i wizycie w muzeum archeologicznym wyruszyli w drogę powrotną.

To było niezapomniane przeżycie, uczniowie poznali część historii naszego kraju, poznali też architekturę i sztukę ( nie tylko średniowieczną), zobaczyli stare księgi i poznali poznańską gwarę. Na pewno nauczyli się więcej. A wspólnie spędzony czas to przedsmak wakacji, które już niebawem.