•  DO HYMNU!

W związku z przypadającą w tym roku 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Narodowe Centrum Kultury organizowało ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych „Do  Hymnu” w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA. Nasza szkoła zgłosiła chęć udziału w tym przedsięwzięciu, i jako jedna z ponad trzystu szkół w kraju, została zakwalifikowana do udziału w konkursie. Cele konkursu są następujące:

• włączenie społeczności lokalnych w ogólnopolskie obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości,
          • doskonalenie umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych,
          • edukację muzyczną poprzez zwiększenie zainteresowania śpiewem i rozwój umiejętności muzycznych,
          • rozwój kompetencji społecznych poprzez wdrażanie do współpracy w grupie,
          • zrzeszanie społeczności szkolnej i integrowanie środowiska wewnątrzszkolnego.

19 października w naszej szkole odbyły się oficjalne przesłuchania.

Zadaniem konkursowym było wspólne wykonanie a capella, przez co najmniej połowę uczniów szkoły, Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych. W naszej placówce zadanie to wyśpiewało 251 uczniów czyli ponad 80 % społeczności szkolnej.

Jury  wysłuchało  „Mazurka Dąbrowskiego”, „Roty” oraz „Boże coś Polskę”. Po przesłuchaniach przewodniczący jury wręczył na ręce dyrektora p. Teresy Kudlak dyplom uczestnictwa w tym niezwykłym przedsięwzięciu, a wszystkim uczniom i nauczycielowi odpowiedzialnemu za przygotowanie p. Elżbiecie Grzejdzie pogratulował wykonania pieśni i ciekawej koncepcji przedstawienia utworów podkreślając, że byliśmy jak dotąd jedyną szkołą na Mazowszu, która do tego przedsięwzięcia włączyła maluchy. Każde dziecko otrzymało imienny dyplom potwierdzający udział w tym niezwykłym projekcie.