• Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Szkolny Klub Wolontariusza powstał w naszej szkole niedawno, bo w 2017 roku jednak od samego początku działał prężnie i aktywnie nie tylko na terenie szkoły angażując uczniów do współpracy i działań charytatywnych, ale także w środowisku lokalnym, krajowym. Na czele klubu stanęła pani Agnieszka Wilińska- osoba optymistyczna, zarażająca uśmiechem, mająca wiele pomysłów, kochająca pracę z młodzieżą i umiejąca inspirować ich do działania.

Tak naprawdę młodzież szkolna jest przykładem wzorcowym wolontariuszy. Chętnie podejmują wyzwania, angażują się w akcje charytatywne, pomagają sobie wzajemnie i innym- co cieszy i są świadomi swoich działań. Są absolutnie oddani dla idei i poświęcają swój czas na działania. Razem z opiekunem tworzą wspaniały zespół, jeden organizm, gdzie nić porozumienia, współpracy jest bezcennym darem dla obu stron.

Mimo krótkiego istnienia, młodzież może poszczycić się bogatą działalnością w swoim środowisku jak i w środowisku lokalnym. Są dumni ze swojej działalności, swojego wkładu nie tylko pracy ale i serca.

Należą się ogromne podziękowania dla uczniów za ich wielkie serce, zniewalający uśmiech mogący skruszyć nawet najmocniejszą skałę i za radość, chęć angażowania się na rzecz innych. Za swoją postawę otrzymują najcenniejszą rzecz na świecie – uśmiech, radość i wdzięczność od tych dla których to robią: rówieśników, maluchów z przedszkola, osób starszych i niepełnosprawnych.

Najważniejsze jest to, że postawa i działania uczniów inspirują pozostałą młodzież, która chętnie chce pomagać – to cieszy…

AW.