• Zajęcia teatralne

• Podsumowanie innowacji pedagogicznej oraz Święto Rodziców

5 czerwca 2019 roku uczniowie klasy III wystawili „Teatralne rozmaitości” podsumowując tym  zakończenie realizacji  innowacji pedagogicznej pt. „Zaczarowany Teatr Malucha”  oraz uczcili Święto Rodzica. Były śpiewy, tańce i recytacja. Wiele radości i śmiechu. Rodzice ponadto otrzymali od swych pociech własnoręcznie ozdobione upominki.

Przygotowania do „Teatralnych rozmaitości”

Uczniowie klasy III projektowali i wykonywali zaproszenia dla wszystkich zainteresowanych na „Teatralne rozmaitości”, czyli podsumowanie innowacji pt. „Zaczarowany Tatr Malucha” połączone ze Świętem Rodziców.

A.Ozdarska

Przedstawienie teatralne „FRU FRU”

9 maja 2019 roku uczniowie klasy III podczas pobytu w Olsztynie obejrzeli spektakl „FRU FRU” w Teatrze Lalek. Był to kolejny rodzaj przedstawienia, który grupa teatralna mogła poznać i zobaczyć w rzeczywistości. Dzieci zachwycały się lalkami prezentowanymi nie tylko na scenie, ale także na wystawie w teatrze. Samo przedstawienie było bardzo nowoczesne, ale zawierało ponadczasowe przesłanie „zawsze być sobą”.

Musical „Oto jest Oliver Twist” – Tatr Rampa

9 maja 2019 roku uczniowie klasy III podczas wycieczki do Warszawy obejrzeli ” w Teatrze Rampa musical „Oto jest Oliver Twist” oparty na powieści CH. Dickensa. Dzieci po raz  pierwszy widziały musical. Miały możliwość porównać go z dotychczas oglądanymi różnymi przedstawieniami. Zachwycił ich śpiew, muzyka i taniec w wykonaniu zarówno dorosłych aktorów  jak i tych dziecięcych. Zwróciły też uwagę na scenografię i efekty świetlne. Spektakl wszystkim się spodobał, co było widoczne w bardzo ożywionej emocjami rozmowie po spektaklu.

Tańce połamańce

W ramach zajęć teatralnych poznajemy kroki tańca Zorby i układ disco. Coraz lepiej wychodzi nam układ choreograficzny.  Na początku niebyło to łatwe, ale po pewnym czasie wyćwiczone nie stanowi już trudności, a daje satysfakcję. Najtrudniejsze jest zgranie grupy w czasie.

Jesteśmy Indianami

W ramach zajęć teatralnych uczniowie klasy III zajmowali się kulturą Indian. Oglądali ilustracje, filmy o życiu Indian oraz ich tańce. Słuchali muzyki, śpiewu indiańskiego. Zaprojektowali i wykonali pióropusze. W ramach improwizacji muzyczno-ruchowej wykonali taniec wodza.

A. Ozdarska

Przedstawienie pt. „Świąteczne spotkanie”

20 12 2018 roku uczniowie klasy III wystawili „Świąteczne spotkanie” dla rodziców i społeczności szkolnej. Przygotowaliśmy dekoracje, rekwizyty i kostiumy. Aktorzy recytowali, grali na instrumentach, śpiewali piosenki, pastorałki i kolędy. Swoją inscenizacją wprowadzili w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie w nasze działania.

Przygotowania do „Spotkania świątecznego” klasa III

Uczniowie klasy III w ramach zajęć teatralnych i innowacji pedagogicznej pt. „Zaczarowany teatr Malucha” ćwiczą role, przygotowują dekoracje i grają na instrumentach. Wkrótce wystawią nastrojowe „Spotkanie świąteczne”, na które serdecznie zapraszają.

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI KLASA III

13 listopada 2018 roku uczniowie klasy III w ramach zajęć koła teatralnego przygotowali dla klas 0- V uroczystość z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Montaż słowno – muzyczny, który przedstawili składał się z wierszy i piosenek o tematyce patriotycznej. Uczniowie za pomocą ruchu scenicznego, gry na instrumencie, strojów, rekwizytów i dekoracji oddali podniosły, ale i nostalgiczny charakter uroczystości.

Wyjazd do teatru

9 listopada 2018 roku uczniowie klasy III  w teatrze Capitol obejrzeli przedstawienie pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Na szczególne uznanie zasługuje gra aktorów, którzy mową ciała,  ruchem scenicznym, mimiką, dźwiękami werbalnymi i śpiewem świetnie oddawali charakter zwierzątek. Zabrakło nam trochę bogatszej scenografii. Po spektaklu dzieci wzięły udział  w warsztatach teatralnych poświęconych dykcji i ruchowi scenicznemu, przeprowadzonych przez „Panią Dzwoneczek”.

Anna  Ozdarska

LEKCJA FILMOWA Klasa III

2 października 2018 uczniowie klasy III wzięli udział w lekcji filmowej poświęconej muzyce w filmie oraz projekcji filmu pt. "Balerina". Aktywnie uczestniczyli w quizie muzycznym, pokazie kina niemego i muzycznej podróży po świecie. Poznali nowe pojęcia typu taper czy bajka symfoniczna. Film natomiast zawierał wartości wychowawcze i etyczne. Dzieci świetnie się bawiły i wyciągnęły trafne wnioski z przesłania filmu.

A. Ozdarska