• Trzymaj formę

•  W roku szkolnym 2010/2011 realizowany jest w naszej szkole program edukacyjny "Trzymaj formę”.

Celem programu  jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.

Głównym założeniem programu jest zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na nasze zdrowie wśród młodzieży szkolnej. W ramach niego będą przybliżone naszym uczniom zasady prawidłowego odżywiania się i znaczenia aktywności fizycznej dla zdrowia.

Realizowane treści programowe:

1.Żywienie człowieka
          • Dieta zbilansowana
          • Piramida zdrowego żywienia
          • Spożycie energii z podstawowych składników odżywczych
          • Podstawowe składniki odżywcze
          • Alternatywne sposoby żywienia na przykładzie diety wegetariańskiej
          • Zaburzenia stanu zdrowia i rozwoju związane z nieprawidłowym odżywianiem

2. Wybrane elementy edukacji konsumenckiej
          • Prawa konsumenta
          • Znakowanie produktów żywnościowych

3. Aktywność fizyczna
          • Pożądana aktywność fizyczna
          • Test wydolności fizycznej
          • Test sprawności fizycznej
          • Kształtowanie sylwetki.

Wszystkich zainteresowanych uczniów i rodziców zapraszamy na stronę internetową www.trzymajforme.pl. Bieżące informacje będą się ukazywać także na stronie internetowej szkoły.

koordynator programu Katarzyna Sokal