• Wycieczka VIa

,,Dobrze widzi się tylko sercem.

Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”

Antoine de Saint-Exupéry – Mały Książę

9 stycznia 2018 r. uczniowie klasy V i VI a  udali się na wycieczkę do Warszawy. Celem wycieczki było obejrzenie w Teatrze Muzycznym Roma  spektaklu Mały Książę i wizyta w  Centrum Nauki Kopernik.

Spektakl, który obejrzeliśmy  w Teatrze Roma, powstał na podstawie słynnego dzieła Antoine'a de Saint-Exupery'ego  Mały Książę.

,,Jest to pełna poezji i mądrych refleksji opowieść o przyjaźni, miłości i życiu. Historia przybysza z malutkiej planety, który swobodnie przekracza granice między światem realnym, a sferą niezwykłości. Mały Książę przypomina o tym, że wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, tyle, że tylko nieliczni z nich jeszcze o tym pamiętają”.

Warto wrócić w magiczną krainę dzieciństwa i zobaczyć świat na nowo wrażliwymi oczami dziecka?

Byliśmy zachwyceni.

Następnie udaliśmy się do Centrum Kopernik, gdzie mogliśmy nie tylko oglądać, ale również samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Dzięki temu dotychczas skomplikowane dla nas prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe i jasne. Przekonaliśmy się, że nauka to fascynująca przygoda.

Pełni wrażeń i bogatsi o  zdobytą wiedzę wróciliśmy do domu.

Mariola Chojnowska