• Ania z Zielonego Wzgórza

Dnia 11 grudnia 2017r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Warszawy. Pojechali na nią uczniowie z klas trzecich i kilka osób z klas drugich. Odwiedziliśmy ciekawe miejsca w stolicy, które przykuwają uwagę turystów i miejscowych.

Wyjechaliśmy o godz.6.30 rano spod  budynku naszej szkoły. Jechaliśmy długo, aż w końcu ujrzeliśmy tablicę z napisem: Warszawa. Pierwszą atrakcją na naszej wycieczce był park trampolin ,,Hangar 647”, który mieści się w Warszawskiej dzielnicy Mokotów. Nikogo nie powinien zdziwić fakt, że każdemu bardzo podobał się pobyt w parku trampolin. Po intensywnym wysiłku fizycznym udaliśmy się na małą przerwę do galerii handlowej ,,Arkadia”. Część osób udała się na posiłek, inni woleli spędzić czas  na zakupach. Następnym punktem wycieczki było udanie się do teatru ,,Kamienica”. Wszyscy byli bardzo podekscytowani i zaciekawieni tym, czym tym razem zaskoczą nas aktorzy. Spektakl nosił nazwę ,,Ania z zielonego wzgórza”. Sztuka opowiadała o Annie Shirley nastoletniej bohaterce powieści Lucy Maud Montgomery, romantyczna, osobliwa dziewczynka walcząca o swoje marzenia, roztaczająca wokół siebie wielką radość i miłość. Jej przygody od lat zachwycają, bawią i wzruszają czytelników. Wszyscy wyszliśmy zadowoleni i  uśmiechnięci po obejrzeniu tego widowiska.

Nasza wycieczka dobiegła końca. W drodze powrotnej mieliśmy czas, by porozmawiać i powymieniać się opiniami na temat całej wycieczki. Wróciliśmy około godz.17.00 . Uważam, że była to udana wycieczka i chciałabym, żeby odbywało się takich więcej.

Amelia Nawrocka kl. III a